Realizacje

Budowa mostu drogowego w m. Kompina

Nazwa zadania Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2714E objęta zakresem zadania pn.: ,,Przebudowa drogi i budowa mostu w ciągu drogi nr 2714E wraz z przebudową drogi nr 2721E w m. Kompina’’
Lokalizacja Kompina
Zlecający Powiatowy Zarząd Dróg i Transportu w Łowiczu
Wartość kontraktu 9 439 145,25 PLN
Czas realizacji sierpień 2021 – sierpień 2022

Zakres prac

Zakres projektu obejmuje rozbiórkę istniejącego mostu i budowę nowego wraz z przebudową drogi powiatowej nr 2714E w miejscowości Kompina.

 

W ramach zadania firma Sarinż Sp. z o.o. wykona rozbiórkę 6-ciu przęseł obiektu o całkowitej długości 99 m.

Pierwszy etap prac przewiduje demontaż drewnianych oraz stalowych elementów mostu wraz z jego wyposażeniem oraz prace wyburzeniowe polegające na rozkuciu podpór oraz fundamentów obiektu.

W miejscu istniejącego obiektu powstanie nowy czteroprzęsłowy most o rozpiętości przęseł 27,30 + 24,20 + 24,20 + 24,30 m oraz całkowitej długości 114,1 m.

Konstrukcję nośną obiektu będą stanowić belki typu T oraz żelbetowa płyta zespalająca.

Ustrój obiektu zostanie oparty na filarach oraz przyczółkach wykonanych w technologii żelbetowej.

Ze względu na złożone warunki geotechniczne zostanie zastosowane posadowienie pośrednie w postaci pali długości od 9 m do 13 m wykonywanych w rurze obsadowej dla każdej z podpór obiektu.Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.