Realizacje

Budowa nowego mostu nad rzeką Mrowną w m. Grodzisk Mazowiecki

Nazwa zadania Budowa nowej drogi gminnej od ul. Chełmońskiego do ul. Dalekiej wraz z mostem na rzece Mrowna oraz budowa odcinka ulicy Dalekiej w Grodzisku Mazowieckim
Lokalizacja Grodzisk Mazowiecki
Inwestor Gmina Grodzisk Mazowiecki
Zlecający Mabau Sp. z o.o.
Wartość kontraktu 619 022,62 PLN
Czas realizacji marzec 2017 - sierpień 2017

Zakres prac

W ramach zadania wykonano most jednoprzęsłowy o konstrukcji żelbetowej ramowej opartej na palach wierconych CFA i szerokościach użytkowych dostosowanych do szerokości projektowanej drogi. Niweleta nowoprojektowanego mostu została dostosowana do warunków technicznych wyniesienia obiektu ponad poziom wielkiej wody. Nowy most ma dlugość  7,2 m i „świetło” prostopadłe do nurtu rzeki wynoszące 6 m. Głównymi elementami konstrukcyjnymi są pale żelbetowe CFA o średnicy 800mm o dł. 8.0m, korpusy podpór, rygiel ramy, skrzydła podwieszone do ścian korpusów. Elementy mostu zostały wykonane z betonu mostowego min. klasy B40. W celu ochrony obiektu wykonano odcinkowe zabezpieczenie skarp i brzegów rzeki w postaci bruku kamiennego posiadającego stabilną podwalinę w postaci żelbetowego zwieńczenia ścianki szczelnej (PCV) wbitej wzdłuż podstawy skarpy.

 Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.