Realizacje

Budowa wiaduktu drogowego nad LK nr 8 w ciągu ul. Karczunkowskiej w Warszawie

Nazwa zadania Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie – Radom (LOT A, B, F)” Zadanie: 2.2-M.3 Budowa wiaduktu drogowego w km 18.548
Lokalizacja Warszawa, ul. Karczunkowska
Inwestor PKP PLK S.A.
Zlecający Trakcja PRKiI S.A.
Wartość kontraktu 3 849 570,21 PLN
Czas realizacji październik 2017 – styczeń 2019

Zakres prac

W ramach realizacji zadania oraz w dostosowaniu do przebudowywanego układu drogowego, wybudowano dwuprzęsłowy wiadukt, połączony z murami oporowymi z gruntu zbrojonego na dojazdach. Wiadukt wykonano jako żelbetową, dwuprzęsłową płytę, opartą na przyczółkach skrzyniowych i podporze pośredniej.
Na dojazdach do obiektu przewidziano obustronne mury oporowe wykonane w technologii gruntu zbrojonego. W rejonie peronów występujących w otoczeniu wiaduktu wykonano zejścia w postaci żelbetowych schodów oraz szyby windowe. Przyczółki wiaduktu wykształcono w formie masywnych ścian oporowych. Podpora pośrednia w postaci oczepu podłożyskowego na słupach o średnicy 120cm, wspartych na płycie fundamentowej.
Prace remontowe w Warszawie obejmowały również wzmocnienie podłoża/posadowienie pośrednie przyczółków i podpory pośredniej - wykonano projekt technologiczny za pomocą pali wbijanych. Ustrój nośny - ze względu na skomplikowany, zmienny kształt, zdecydowano się na rozwiązanie w formie monolitycznej, dwuprzęsłowej płyty żelbetowej o grubości min. 75cm.

Na krawędziach płyty wykształcono wspornik o zmiennej długości dopasowanej do zmienności przebiegu zewnętrznej krawędzi obiektu. Ściany oporowe wykonano w technologii zbrojonych konstrukcji ziemnych techniką gruntu zbrojonego ze ścianami typu VSol. Łączna powierzchnia lica ścian oporowych: 5914 m2. Całkowita objętość wybudowanych nasypów z gruntu zbrojonego: 50 000 m3.Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.