Realizacje

Modernizacja 14 obiektów inżynieryjnych na LK 4 - CMK na szlaku Idzikowice - Opoczno Płd.

Nazwa zadania Modernizacja 14 szt. obiektów inżynieryjnych wraz z przebudową dróg technologicznych na szlaku Idzikowice - Opoczno Płd. w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 4- Centralna Magistrala Kolejowa etap II
Lokalizacja lk nr 4 CMK, odc. Idzikowice - Opoczno Płd.
Inwestor PKP PLK S.A.
Wartość kontraktu 44 959 349,59 PLN
Czas realizacji w trakcie realizacji

W lutym 2019 r. konsorcjum firm Sarinż Sp. z o.o. (dawniej Serso Sp. z o.o.) i Intop Warszawa Sp. z o.o. podpisało umowę z PKP PLK S.A. na wykonanie „Modernizacji 14 szt. obiektów inżynieryjnych wraz z przebudową dróg technologicznych na szlaku Idzikowice - Opoczno Płd. w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II”.

 Na trasie Idzikowice – Opoczno Południe przebudowane zostaną 4 wiadukty i 10 przepustów.

4 wiadukty na Centralnej Magistrali Kolejowej zostaną zastąpione nowymi konstrukcjami. To 3 obiekty w Opocznie: nad ul. Torową; nad linią kolejową Łódź Kaliska – Dębica i drogą gruntową; nad ulicą Piotrkowską (w ciągu drogi wojewódzkiej). Czwarty wiadukt jest położony nad obwodnicą Opoczna (droga krajowa nr 12).

Obiekty zostaną dostosowane do przejazdu pociągów z prędkością powyżej 200 km/h (obecnie 160 km/h) i nacisku na oś 22,5 t. Na szlaku Opoczno Południe – Idzikowice przebudowanych zostanie również 10 przepustów wraz przebudową dróg technologicznych wzdłuż linii kolejowej na szlaku Opoczno Południe – Idzikowice. Są one wykorzystywane do szybkiej reakcji w przypadku ewentualnych usterek występujących na linii kolejowej.

 

W ramach realizacji kontraktu Sarinż Sp. z o.o. wykona roboty budowlane polegające na:

  • modernizacji wiaduktu w km 89,643
  • modernizacji wiaduktu w km 90,147
  • budowie przepustu w km 83,143
  • budowie przepustu w km 84,294 pod linią kolejową oraz drogą technologiczną
  • budowie przepustu w km 84,844 pod linią kolejową oraz drogą technologiczną
  • budowie przepustu w km 86,525 pod linią kolejową oraz drogą technologiczną
  • budowie przepustu w km 87,243 pod linią kolejową oraz drogą technologiczną
     


Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.