Realizacje

Modernizacja Mostu Gdańskiego w Warszawie

Nazwa zadania Likwidacja wąskich gardeł poprzez poprawę stanu technicznego obiektów inżynieryjnych „Poprawa bezpieczeństwa na Moście Gdańskim w Warszawie
Lokalizacja Warszawa
Inwestor PKP PLK S.A.
Zlecający Intop Warszawa Sp. z o.o.
Wartość kontraktu 2 061 628,30 PLN
Czas realizacji czerwiec 2015 - styczeń 2016

Zakres prac

Przy modernizacji mostu w Warszawie wykonano demontaż odbojnic i wymianę na nowe na dł. 548 m, wymianę blach przeciwwykolejnicowych oraz przeciwpożarowych na dł. 510 m w torze nr 2, 724 szt. mostownic i siedmiu kompletów przyrządów wyrównawczych S60E1 o przesuwie 100 mm. Wykonano zabudowę nowych szyn 60E1 na dł. 1410 m na podkładach strunobetonowych w ilości 332 szt., z wymianą podsypki tłuczniowej oraz mechanicznym podbiciu toru nr 2 z użyciem podbijarki automatycznej. Stworzono strefy przejściowe o dł. 20m. Prace remontowe mostu w Warszawie obejmowały również naprawę dziewięciu podpór mostu (1 przyczółek, 8 filarów).

 Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.