Realizacje

Przebudowa mostu w Sędziszowie Małopolskim

Nazwa zadania Przebudowa mostu na potoku Budzisz w ciągu ulicy powiatowej Nr 1351 R 3 Maja w Sędziszowie Małopolskim
Lokalizacja Sędziszów Małopolski
Zlecający Powiat Ropczycko-Sędziszowski
Wartość kontraktu 3 975 519,09 PLN
Czas realizacji sierpień 2021 - grudzień 2021

Zakres prac

23.12.2021 r. w Sędziszowie Małopolskim dokonano odbioru końcowego inwestycji realizowanej przez Powiat Ropczycko – Sędziszowski. Przedmiotem przedsięwzięcia była przebudowa mostu przez Rzekę Budzisz w ciągu ulicy powiatowej Nr 1351R 3 Maja w Sędziszowie Małopolskim.

Nowy most jest obiektem jednoprzęsłowym, zlokalizowanym w miejscu istniejącej przeprawy.

Długość całkowita nowej konstrukcji wynosi 24,20 m, szerokość 13,10 m (szerokość jezdni 7,0 m, 2x szerokość chodnika 2,20 m, 2 x barieroporęcze i przestrzeń za nią 0,6 m)

 

Przebieg prac

Wcześniejsza przeprawa była obiektem stałym, dwuprzęsłowym o całkowitej długości 25,80 m. Szerokość użytkowa wynosiła 9,50 m, w tym szerokość jezdni 7 m oraz chodników 2 x 1,25 m. Most krzyżował się z potokiem Budzisz pod kątem 90 stopni i usytuowany był na odcinku prostym drogi powiatowej nr 1351R.

Konstrukcję nośną obiektu stanowią prefabrykowane belki strunobetonowe typu T, zespolone z żelbetową płytą pomostu. Podpory mostu stanowią przyczółki żelbetowe, posadowione na palach.

 

Na początku prac w związku z przebudową mostu zostały wykonane roboty rozbiórkowe istniejącego obiektu.

Prace były prowadzone przy całkowitym zamknięciu ruchu na obiekcie. W celu utrzymania ciągłego ruchu pieszego, na czas przebudowy obiektu została wykonana tymczasowa kładka dla pieszych.

Wykonawca przełożył istniejącą sieć teletechniczną podwieszoną do mostu od strony górnej wody, do projektowanych kanałów technologicznych w postaci dwudzielnych rur osłonowych, zlokalizowanych w kapie chodnikowej projektowanego obiektu, a na czas robót związanych z przebudową mostu, wykonane zostało zabezpieczenie sieci poprzez podparcie rur osłonowych na specjalnej tymczasowej konstrukcji.

 

Zakres inwestycji obejmował wykonanie robót regulacyjnych i zabezpieczeniowych odcinka koryta potoku, m.in.:

  • wyrównanie oraz umocnienie dna potoku narzutem kamiennym

  • oraz umocnienie skarp potoku z koszy siatkowo-kamiennych.

Dodatkowo zostały wykonane zabezpieczenia na czas robót oraz przebudowa istniejących sieci infrastruktury technicznej – energetycznej i telekomunikacyjnej.Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.