Realizacje

Przebudowa mostu w Sędziszowie Małopolskim

Nazwa zadania Przebudowa mostu na potoku Budzisz w ciągu ulicy powiatowej Nr 1351 R 3 Maja w Sędziszowie Małopolskim
Lokalizacja Sędziszów Małopolski
Zlecający Powiat Ropczycko-Sędziszowski
Wartość kontraktu 3 975 519,09 PLN
Czas realizacji sierpień 2021 - grudzień 2021

Zakres prac

W związku z przebudową mostu zostaną wykonane roboty rozbiórkowe istniejącego obiektu.

Prace będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu ruchu na obiekcie. W celu utrzymania ciągłego ruchu pieszego, na czas przebudowy obiektu zostanie wykonana tymczasowa kładka dla pieszych.

Istniejąca przeprawa jest obiektem stałym, dwuprzęsłowym o całkowitej długości 25,80 m.

Szerokość użytkowa wynosi 9,50 m, w tym szerokość jezdni 7 m oraz chodników 2 x 1,25 m. Most krzyżuje się z potokiem Budzisz pod kątem 90 stopni i usytuowany jest na odcinku prostym drogi powiatowej nr 1351R.

 

Nowy most będzie obiektem jednoprzęsłowym, zlokalizowanym w miejscu istniejącej przeprawy.

Długość całkowita nowej konstrukcji wyniesie 24,20 m, szerokość 13,10 m (szerokość jezdni 7,0 m, 2x szerokość chodnika 2,20 m, 2 x barieroporęcze i przestrzeń za nią 0,6 m)

 

Konstrukcję nośną obiektu stanowić będą prefabrykowane belki strunobetonowe typu T, zespolone z żelbetową płytą pomostu.

Podpory mostu stanowić będą przyczółki żelbetowe, posadowione na palach.

 

W ramach realizacji inwestycji przewidziano również wykonanie robót regulacyjnych i ubezpieczeniowych odcinka koryta potoku, m.in. wyrównanie oraz umocnienie dna potoku narzutem kamiennym oraz umocnienie skarp potoku z koszy siatkowo-kamiennych.

Wykonawca przełoży istniejącą sieć teletechniczną podwieszoną do mostu od strony górnej wody, do projektowanych kanałów technologicznych w postaci dwudzielnych rur osłonowych, zlokalizowanych w kapie chodnikowej projektowanego obiektu, a na czas robót związanych z przebudową mostu, wykonane zostanie zabezpieczenie sieci poprzez podparcie rur osłonowych na specjalnej tymczasowej konstrukcji.Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.