Realizacje

Remont obiektu mostowego w miejscowości Ostrów, Powiat Tarnowski

Nazwa zadania Remont drogi powiatowej nr 1346Kw km od 2+870,00 do 3+300,00 wraz z remontem obiektu mostowego w km od 2+910,00 do km 3+199,00 w miejscowości Ostrów, Powiat Tarnowski, Etap I
Lokalizacja Ostrów, Powiat Tarnowski
Inwestor Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowie
Wartość kontraktu 5 655 979,13 PLN
Czas realizacji wrzesień 2020 - grudzień 2020

Zakres prac

 

W ramach inwestycji wybudowano tymczasową konstrukcję wsporczą do przełożenia sieci kanalizacyjnej i teletechnicznej. Konstrukcja została wykonana w odległości pozwalającej na bezpieczne prowadzenie robót na moście istniejącym, który jest przewidziany do rozbiórki.

Ze względu na typ i charakterystykę ustroju nośnego istniejącego mostu jego demontaż został przeprowadzony w odwrotny sposób niż był montowany. W trakcie rozbiórki dźwigar dzielony był na trzy części, część główną samonośną oraz lewy i prawy wspornik. W pierwszej kolejności zdemontowano wsporniki (lewy i prawy) odcinkami nie dłuższymi niż około 10 m. W celu demontażu części środkowej samonośnej i pozostałych przypodporowych części wspornikowych wykonano podpory tymczasowe.

Przewidywano wykonanie 14 podpór do rozbiórki, w tym 7 z nich w nurcie rzeki, a pozostałe 7 na terenach zalewowych. Po całkowitym demontażu dźwigara zdemontowano łożyska z istniejących podpór mostu. Następnie zdemontowano podpory tymczasowe.

 Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.