Realizacje

Remont przejść bliźniaczych w km 10,708 oraz 10,750 lk nr 25 Łódź Kaliska – Dębica

Nazwa zadania Remont bliźniaczych przejść pod torami w km 10,708 i w km 10,750 linii kolejowej nr 025 Łódź Kaliska-Dębica
Lokalizacja Przejścia dla pieszych w km 10,708 oraz 10,750 zlokalizowane są w nasypie linii kolejowej nr 25 Łódź
Inwestor PKP PLK S.A.
Wartość kontraktu 373 230,00 PLN
Czas realizacji listopad 2018 - grudzień 2018

Zakres prac
Prace remontowe obejmowały: karczowanie drzew i krzewów w rejonie wejść, a także skucie i oczyszczenie tynków oraz odsłoniętych konstrukcji betonowych przez piaskowanie. Rozebrano fragment płyty w pobliżu wejścia oraz naprawiano konstrukcje żelbetowe poprzez torkretowanie i malowanie. Wykonano nowe belki gzymsowe nad wejściami, na których zamontowano nowe balustrady, zwieńczenia na skrzydłach w pobliżu wejścia do tunelu. Uszczelniono przerwy dylatacyjne pomiędzy segmentami tunelu. Umocniono skarpy i ułożono ścieki korytkowe. Zamontowano nowe balustrady schodów skarpowych. Konstrukcje przejść składają się z 8 segmentów. Każdy z segmentów to żelbetowa, jednoprzęsłowa rama zamknięta, o wymiarach wewnętrznych (w świetle) równych 4,00 x 4,15 m. Długość każdego z przejść wynosi około 47,35 m. Przedmiotowy tunel służy do przeprowadzania ruchu pieszego w ciągu ulicy Tomaszowskiej przez przeszkodę, którą stanowi nasyp kolejowy.
 

 Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.