Realizacje

Remont wiaduktu kolejowego w Łodzi

Nazwa zadania Remont wiaduktu stalowego w torze nr 35,101,102,72,74 w km 67,132 linii nr 15 Bednary-Łódź Kaliska nad ulicą Legionów w Łodzi
Lokalizacja Łódź
Inwestor PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Łodzi
Wartość kontraktu 2 130 023,66 PLN
Czas realizacji czerwiec 2016 - wrzesień 2016

Zakres prac
W ramach remontu wiaduktu w Łodzi wykonano zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji pięciu przęseł stalowych wraz z balustradami, osłonami przeciwporażeniowymi oraz kratami pomostowymi. Dokonano wymiany nawierzchni torowisk zgodnie z Id-1 na dojazdach, wymieniono wszystkie mostownice na obiekcie oraz wykonano zabudowę z blach przeciwwykolejnicowych. Dodatkowo przeprowadzono remont ścian, ław podłożyskowych oraz gzymsów przyczółków wiaduktu. Przeprowadzone prace modernizacyjne dotyczyły również przejścia podziemnego pod obiektem. Zniszczone rury spustowe zostały wymienione na nowe, a wiadukt uszyniono za pomocą ogranicznika niskiego napięcia. Remont został przeprowadzony etapowo ze względu na konieczność utrzymania ciągłości ruchu na linii kolejowej nr 15 oraz na drodze wojewódzkiej pod wiaduktem wraz z torowiskiem tramwajowym.

 Zobacz referencje >

Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.