Realizacje

Zaprojektowanie oraz budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych

Nazwa zadania Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania: „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego”
Lokalizacja stacja kolejowa Stryków, Głowno oraz Pabianice Północ
Inwestor PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Wartość kontraktu 44 707 666,08 PLN
Czas realizacji maj 2021 – styczeń 2024

Zakres prac

Prace projektowe:

Wykonanie koncepcji, projektu budowlanego i wykonawczego wraz z pozyskaniem niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych w celu budowy zintegrowanych węzłów multimodalnych ww. stacji.

 

Prace budowlane:

 

PABIANICE PÓŁNOC
 

W ramach zadania przewiduje się budowę nowego przystanku osobowego Pabianice Północ.

Koncepcja zakłada budowę dwóch peronów jednokrawędziowych oraz muru oporowego przy peronie nr 1 oraz przy peronie nr 2.

Równocześnie prowadzone będą roboty związane z przebudową infrastruktury pozostałych branż (elektryczną, teletechniczną, sanitarną) związanych z budową nowego przystanku oraz usunięcie występujących kolizji.

 
 
GŁOWNO
 

Przewiduje się rozbiórkę fragmentu istniejącego toru kolidującego z projektowanym dojściem do peronów od strony ul. Zabrzeźniańskiej.

Na stacji planuje się prace w obrębie zagospodarowania otoczenia dworca kolejowego w zakresie niezbędnym do dostosowania istniejących dojść do zlokalizowanych przed dworem miejsc postojowych oraz przystanku autobusowego do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej możliwości poruszania.

Koncepcja zakłada wybudowanie kładki dla pieszych nad torami kolejowymi.

Równocześnie prowadzone będą roboty związane z przebudową infrastruktury pozostałych branż (drogowa, SRK, elektryczną, teletechniczną, sanitarną) oraz usunięcie występujących kolizji.

 

 

STRYKÓW
 

Nie zakłada się ingerencji w istniejący układ torowy stacji, jak również ingerencji w istniejące perony – na peron nr 2 zostanie dobudowane dojście z nowoprojektowanej windy.

Na stacji planuje się prace w obrębie zagospodarowania otoczenia dworca kolejowego w zakresie niezbędnym do dostosowania istniejących dojść do zlokalizowanych przed dworcem miejsc postojowych oraz przystanku autobusowego do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej możliwości poruszania.

Koncepcja zakłada wybudowanie kładki dla pieszych nad torami kolejowymi.

Równocześnie prowadzone będą roboty związane z przebudową infrastruktury pozostałych branż (drogowa, SRK, elektryczną, teletechniczną, sanitarną) oraz usunięcie występujących kolizji.Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.