Realizacje

Zaprojektowanie oraz przebudowa infrastruktury pasażerskiej na stacji kolejowej Warszawa Gdańska

Nazwa zadania Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn.: „Dostosowanie infrastruktury pasażerskiej na stacji Warszawa Gdańska do obsługi zwiększonej liczby pasażerów” realizowanego w ramach projektu POIiŚ 5.1-13 „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia”
Lokalizacja Warszawa
Inwestor PKP PLK S.A.
Wartość kontraktu 62 804 878,05 PLN
Czas realizacji październik 2019 - październik 2020

Zakres prac

Prace zakładają budowę dwóch kładek oraz przebudowę istniejącego przejścia podziemnego.

Zachodnia kładka dla pieszych zostanie wybudowana od strony ulicy Kłopot. Obiekt Zostanie wyposażony w windy oraz schody.

Wschodnia kładka łączyć będzie perony stacji z wiaduktem w ciągu ulicy Andersa. Obiekt także będzie wyposażony w schody oraz windy.

W ramach przebudowy przejścia podziemnego, wyjścia na każdy z peronów wyposażone zostaną w po dwa ciągi schodów ruchomych, co umożliwi lepszą komunikację w obrębie stacji i zwiększy jej możliwości.

Całość przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie:

1) Dokumentacji projektowej niezbędnej do prawidłowego wykonania wszystkich robót budowlanych i uzyskania dla niej wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, warunków, decyzji i pozwoleń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia;

2) Wszystkich robót budowlanych zgodnie z zakresem zamówienia na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej oraz wszystkich robót przygotowawczych niezbędnych do wykonania zakresu umowy oraz wszelkich czynności wymaganych prawem;

3) Prowadzenie nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową;

4) Przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu strukturalnego „Infrastruktura” oraz „Energia” objętego zakresem zamówienia na każdym etapie (projektowania, budowy i końcowych prób podsystemu).Lokalizacja

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.